news-details

Başkan Çalık, emekli öğretmenlerle bir araya geldi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede yaşayan emekli öğretmenlerle buluştu. Kahvaltı programında masaları tek tek ziyaret eden Başkan Çalık emekli öğretmenlerin öneri ve taleplerini dinledi.  

“Eğitimde ne yapabiliriz diye var gücümüzle çalışıyoruz”

Konuşmasında bu ülkenin aydınlık yarınları için yeni nesiller yetiştiren öğretmenlerle bir arada olmaktan onur duyduğunu belirten Başkan Çalık, şöyle konuştu.

“Sizlerin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, cumhuriyetin izinde bu kente kazandırdıklarımızı sizlerle paylaşmak bizim için çok önemli. Bizim ne yapmaya çalıştığımızı en iyi siz bilirsiniz. Sizler bu ülkenin, cumhuriyetin çınarlarısınız. Şu an memleketin içinde bulunduğu durumun aslında çaresi eğitimdir. Bizler eğitimde neler yapabiliriz? Eğitimde evlatlarımızı, öğretmenlerimizi nasıl destekleyebiliriz? diye var gücümüzle çalışıyoruz. Benim derdim çocuklar, benim derdim bu ülkenin evlatları. Ben çocuklar, gençler ve kadınların bu toplumda daha iyi noktalara gelmesi için çalışmaya devam edeceğim. Sizler emek verdiniz, bu ülkenin evlatlarını yetiştirdiniz ve o çocuklar şimdi ülkeye hizmet ediyor.”

  Hibya Haber Ajansı