news-details

Expanscience Laboratuvarları Türkiye ve Native Laboratuvarları distribütörlük anlaşması

Dünya’da 1950’den beri faaliyet gösteren Expanscience Laboratuvarları, Mustela markası ve Romatoloji iş koluyla Türkiye’de 15 yıldır başarılı çalışmalara imza atıyor. Eczanelerde satılan bebek cilt bakım ürünlerinde en çok satan marka¹, güneş, atopi ve pişik kategorilerinde eczacıların en çok önerdiği marka² ve atopi ve pişik kategorilerinde pediatrist ve dermatologların en çok önerdiği marka³ iddialarını bünyesinde barındıran Mustela markası’na sahip Expanscience Laboratuvarları 1 Mart 2024 itibariyle Lierac, Phyto, Roger & Gallet markalarının da Türkiye’deki resmi temsilcisi oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan İhracat Direktörü Fabien Talidec, Expanscience Laboratuvarları ile ortaklığın ardındaki temel amacın, Türkiye pazarı hakkında halihazırda büyük bir uzmanlığa sahip olan ve aynı zamanda uluslararası marka kültürü konusunda iyi bir anlayışa sahip, güvenilir kişilerle iş birliği yapmak olduğunu söyledi.

Lierac, kurulduğu 1975 yılından bu yana statükonun dışına çıkan kozmetik çözümler üretmektedir. Kadınlara doğrudan ve hiçbir tabu olmadan hitap eden laboratuvar, cesurca gerçeği söylemeyi seçiyor, çünkü "çatlak", "selülit" ve "menopoz" kirli kelimeler değil: bunlar cildin dili. Lierac cilt bakım ürünleri, eşsiz duyusallık ve son teknoloji etkinlik sunarak lider marka haline geldi.

Botanik saç bakımı alanında öncü Fransız markası olan Phyto, eczane kanalında lider bir oyuncu ve Fransız güzelliğinin gerçek bir elçisidir. Fransa'da formüle edilen ve üretilen ürünler, 5 kıtada 50 ülkede 16 binden fazla satış noktasında satılmaktadır.

Roger&Gallet, 1862'deki kuruluşundan bu yana, kullanıcıları duyu yolculuklarına ve tatlı kaçışlara sürükleyen şaşırtıcı kokular yaratıyor.

Expanscience Laboratuvarları 3 yeni markanın her birini eczanelerde konumlandıracak ve lansmanla beraber eczane, doktor ve tüketici kanadında, sağlam ve sürdürülebilir başarı için yatırım yapacak.

¹IQVIA Pharmatrend Ekim 2023, ² Ipsos August 2023, ³ Yöntem Research August 2023

  Hibya Haber Ajansı