news-details

Freedom of Mobility Forum’da ulaşım özgürlüğünün geleceği masaya yatırılacak

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Freedom of Mobility Forum’un detayları açıklandı.

Stellantis tarafından kurulan ve tarafsız bir üçüncü parti tarafından yönetilen forumda, gezegenin önümüzdeki yıllarda sekiz milyar insanın ulaşım ihtiyacını nasıl karşılayacağı masaya yatırılacak.

Forum, toplum, teknoloji, yapay zeka, çevre, ekonomi ve iş dünyası olmak üzere farklı disiplinleri kapsıyor. Konuyu tartışmak üzere aralarında Stellantis CEO’su Carlos Tavares’in de yer aldığı 5 uzmandan oluşan uluslararası bir panel de forum kapsamında gerçekleştirilecek.

Bu yıl ilk kez ABD'deki Brandeis Üniversitesi, Fransa'daki HEC Paris ve Fas'taki Ulusal Uygulamalı Bilimler Okulu Kenitra olmak üzere üç ülkeden öğrenciler canlı müzakere sırasında panelde uzmanlara meydan okuyacak.

Ayrıca canlı etkinliğin izleyicileri, program boyunca üç özel soru-cevap oturumu üzerinden panelistlerle doğrudan etkileşim kurma fırsatına sahip olacak. Çevrimiçi araştırma (internet üzerinden veri ve bilgi topladığınız bir araştırma yöntemi) şirketi YouGov da bu konuya özel bir anketin sonuçlarını açıklayacak.

Ayrıca çevrimiçi araştırma şirketi YouGov, Freedom of Mobility Forum canlı müzakeresinin 2024 versiyonu için yürütülen özel bir anketin sonuçlarını açıklayacak. Anket, 5 ülkedeki katılımcıların ulaşım alışkanlıklarındaki değişim arzusunu ölçmeyi amaçlıyor.

Müzakere sonuçları, Freedomofmobilityforum.org üzerinden yayınlanacak. Sonuçlar, her bir paydaş tarafından kendi yol haritalarını belirlemek ve ilgili disiplinlerde uygulanabilir sonraki adımları desteklemek için kullanılabiliyor.  

  Hibya Haber Ajansı